м. Київ, пр-т В. Лобановського, 150-В Пн-Пт: 8:00-18:00 Сб-Нд: 09:00-17:00 Автономери по всій Україні! Партнерам
Рус Укр
ООО СпецЗнак

Офіційний

Виробник

Державних

Номерних Знаків

Корзина
Швидкий дзвiнок
Корзина

Наш резервний номер телефону +38 067 434 35 87 на випадок зникнення зв'яку. Ми працюємо навіть при відключенні електроенергії ⚡!

Меню

Mobile menu icon
istorijanomerov

Історія автомобільних номерів в Україні

22.10.2020 10:27

У всіх областях України на дорогах нині можна зустріти безліч старих номерних знаків. Але чи дійсно вони знаходяться в силі? Розберемося з усім по порядку.


Розглядаючи на території України номерні знаки старого зразка, варто звернути увагу на те, що це поняття досить багатопланове. Тому до категорії старих номерних знаків вже навіть відносять ті, випуск яких був здійснений в 2015 році. Розберемося трохи з усіма різновидами автомобільних номерів в Україні.


Ретроспектива

До категорії перших автомобільних «нерадянських» номерних знаків (1992-1993 р) належали знаки саме радянського зразка, виконані на білому тлі. Від радянських номерних знаків відмінність полягала в тому, що в певних кодах містилися українські літери. У тому числі українська буква «І».


Вже буквально через рік власники легкового авто почали отримувати трохи інші номерні знаки. У своєму складі вони мали 4 цифри, колишній код області, але в лівому верхньому кутку розташовувався прапор України, а під ним позначення «UA». По суті, почали використовувати символіку на той момент вже незалежної держави.


У 1995 році в Україні почали використовуватися п'ятизначні номерні знаки. Ці цифри між собою розбивалися на дві групи, розділені дефісом. Праворуч від них розміщувалася літерна серія, а по ліву сторону - сам код регіону, який в алфавітному списку позначав область.


Саме з цього моменту в державних автомобільних номерах України почали застосовувати тільки ті символи кирилиці, у яких є прямий аналог на латиниці. Це було зроблено з метою того, щоб в подальшому транспортний засіб міг виїжджати за межі країни. У алфавіті таких букв налічується всього 12.


У 2004 році була проведена наступна реформа номерних знаків, при якій в центрі розміщувалося 4 цифри, а по ліву і праву сторону по дві букви, що вказують на код області та серію номера відповідно. У 2013 році відбулася зміна кодів регіонів, а саме перших букв. Замість У стали писати Н, замість А - букву К і так далі.


Зміна, яке відбулась в 2015 році, торкнулась зовнішнього вигляду автономерів. Тепер замість жовто-блакитного поля почали використовувати синє, таким чином натякаючи на Євросоюз, але символ прапорця залишився колишнім.


У 2020 році вступив в силу закон №10405 про інфраструктуру для електромобілів. Він передбачає використання для електричних авто особливих номерних знаків з зеленим кольором шрифту, замість звичного чорного.

Поділитися:

Повернутися назад

Акції!

Американські номери - найкраща пропозиція!

Американські номери за супер ціною тільки до 15 квітня 2022 року!

читати далі

Поділитися:

Вигідна пропозиція для Вас!

Акційна пропозиція на номерні знаки триватиме до 15 квітня 2022 року. Поспішайте, кількість товару обмежена!

читати далі

Поділитися:

СПЕЦІАЛЬНА ПРОПОЗИЦІЯ на номери для електромобілів

Акція триватиме до 15 квітня 2022 року. Поспішайте, кількість товару обмежена!

читати далі

Поділитися: