Чи дозволено встановлювати сітки на автомобільні номерні знаки?
м. Київ, пр-т В. Лобановського, 150-В Пн-Пт: 8:00-19:00 Сб-Нд: 09:00-17:00 Автономери по всій Україні! Партнерам
Рус Укр
ООО СпецЗнак

Офіційний

Виробник

Державних

Номерних Знаків

Корзина
Швидкий дзвiнок
Корзина

Меню

Mobile menu icon
1763390828_w640_h640_ramka-nomernogo-znaka.jpg

Чи дозволено встановлювати сітки на автомобільні номерні знаки?

22.05.2023 13:41

Основна мета, з якою на автомобільні номерні знаки встановлюється сітка, полягає у тому, щоб ускладнити їх ідентифікацію автоматичними реєстраторами. Враховуючи, що сітка формально не перешкоджає візуальному визначенню символів, протягом тривалого часу у представників патрульної поліції не було підстав притягувати водіїв до відповідальності.

70 неоподатковуваних мінімумів за сітку або бруд

Із прийняттям закону №2658-IX від 06 жовтня 2022 року "правила гри" дещо змінилися. У відповідності до частини 3 статті 121 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП), використання сітки на автономерах стало підставою для накладання штрафу – 70 неоподатковуваних мінімумів (1190 грн).

Аналогічне покарання передбачається і за їзду з забрудненими (випадково або навмисно) номерними знаками. Раніше у подібних випадках інспектори обмежувались попередженням і вимогою очистити поверхню знаку від бруду. Потрібно зауважити, що громадські роботи та будь-які інші види покарань, окрім штрафів, не передбачені. Бажано враховувати це при спілкуванні з інспекторами.

Чи дозволено тонувати або приховувати номерні знаки?

Якщо згадати передісторію законодавчих змін, то обговорення необхідності їх внесення розпочалися досить давно. І лише восени 2022 року вони набули офіційного статусу. Посилення відповідальності за приховування символів на автознаках не є випадковим. Справа в тому, що перешкоджання роботі комплексів автоматичної реєстрації правопорушень може ускладнити виявлення кримінальних злочинів та створити перепони для проведення дій по їх запобіганню.

Стандарти, що діяли до прийняття закону №2658-IX, можна назвати досить лояльними. Штраф накладався на водія лише у випадку неможливості візуального розпізнавання символів з відстані 20 метрів. До того ж, у контексті вимог до зовнішнього вигляду автономерів жодним чином не згадувалося обладнання для автоматичної фіксації правопорушень.

Актуальний перелік заборон

Поточне законодавство передбачає штрафи підвищеного розміру за:

·                   тонування знаків;

·                   встановлення дзеркальних рамок, сіток, елементів, що виходять за рамки держстандартів;

·                   нанесення плівок, наклейок на інших покриттів.

Для уникнення непорозумінь слід пам’ятати, що на автономерах не можна розміщувати будь які додаткові елементи, символи та позначки, навіть якщо вони не створюють перешкоди для ідентифікації номерних знаків.

Підробка автомобільних номерів

Нова редакція Закону також передбачає відповідальність за незаконне встановлення номерних знаків ЗСУ, дипломатичних, урядових, силових та інших офіційних структур. Особам, що скоїли подібні правопорушення, доведеться сплатити штраф у розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів (2550 грн). Повторна підробка автономерів передбачає подвоєне грошове стягнення, яке доповнюється вилученням водійського посвідчення на термін від 3 до 6 місяців.

Реальні приклади судової практики свідчать про те, що у водіїв є досить високі шанси оскаржити протокол про адмінпорушення у судовому порядку, якщо наліпка або інший елемент не закривали жодного символу, тобто не перешкоджали розпізнаванню знаку. Втім, навіть якщо суд задовольнить скаргу, він може зобов’язати водія сплатити судові витрати.

Чи можливе подальше посилення відповідальності?

У Верховній Раді України вже обговорюють підготовку нових проектів законодавчих актів, спрямованих на посилення відповідальності за приховування держномерів. Не виключено, що штраф за випадкове порушення залишиться без змін, а навмисне маскування номерних знаків буде інтерпретуватися так само, як експлуатація незареєстрованого транспортного засобу. Тобто правопорушникам доведеться відпрацювати 40 годин на громадських роботах або сплатити до бюджету до 100 неоподатковуваних мінімумів (1700 грн).

Поділитися:

Повернутися назад

Акції!