Яким чином слід встановлювати номери на транспортний засіб?
м. Київ, пр-т В. Лобановського, 150-В Пн-Пт: 8:00-19:00 Сб-Нд: 09:00-17:00 Автономери по всій Україні! Партнерам
Рус Укр
ООО СпецЗнак

Офіційний

Виробник

Державних

Номерних Знаків

Корзина
Швидкий дзвiнок
Корзина

Меню

Mobile menu icon
1643624497707572.jpg

Яким чином слід встановлювати номери на транспортний засіб?

31.01.2022 09:57

Будь-який транспортний засіб має реєструватися в МРЕВ . Підтвердженням реєстрації є автомобільні номери. Форму затверджено чинними нормативними актами, а відповідальність за невиконання вимог регламентовано КоАП України.

 

Згідно із законодавчим актом, номери на маршрутних, військових транспортних засобах можуть відрізнятися за форматом. Це стосується дипломатичного транспорту, ТЗ, що належать територіальним підрозділам поліції України.

 

Державні авто номери причепів, будівельної техніки також відрізняються за форматом і розмірами. Згідно з КоАП України, водіння транспорту без реєстраційних знаків заборонено. При цьому номерні знаки мають розміщуватися з урахуванням вимог законодавства.

 

Наявність реєстрації обов'язковий нюанс. Але бувають ситуації, коли старі автономери заржавіли, і потрібна заміна автономерів . Зробити це не так просто, як може здатися. І йдеться не про технічну складову, а про законодавчу.

Заміна автономерів – що каже закон?

Деякі автовласники після реєстрації транспортного засобу кладуть номери під скло і залишають майданчик МРЕВ. Їзда на такому транспортному засобі заборонено законом. За порушення передбачено штраф. У деяких випадках автовласник може втратити права на використання транспортного засобу.

 

Порада: Залишайте автомобіль біля освітлювальних приладів на реєстраційній стоянці. Трапляються ситуації, коли реєстрація затримується, і номери доводиться вішати у темну пору доби, а переміщати автомобіль не можна – за переміщення транспорту з реєстраційного майданчика без номерів передбачено штраф.

Де використовується рамка перевертня?

Сучасні транспортні засоби мають місця спеціально призначені для розміщення реєстраційних номерів. Але якщо йдеться про старі ТЗ, то, можливо , таких місць немає. Тому автовласники самостійно кріплять номери на шурупи у довільних місцях на бампері.

 

Це робити не можна так, як, згідно з ч.6, ст.121 КоАП України за керування транспортними засобами, де номерні знаки видозмінені, або встановлені із застосуванням елементів , що заважають ідентифікації, передбачається штраф. Повторне порушення тягне у себе позбавлення прав.

 

У випадку реєстрації іменного автономера у власника ТЗ є можливість встановлювати їх обидва одночасно завдяки рамці перевертня , вона ж SPY рамка . Цей пристрій, що дозволяє змінювати номерні знаки за бажанням за допомогою пульта або кнопки на панелі приладів ТЗ навіть на ходу. Пристрій легальний, запатентований і, звичайно ж, ви можете його придбати в Спецзнаку.

Типи держномерів

Як і говорилося вище, держ автономери відрізняються в залежності від виду транспортного засобу та його призначення. Розрізняють такі типи державних реєстраційних номерів:

      для особистого транспорту Ця категорія має 5 типів. Тип 2 – транзитні автономери , тип 5, 6 – номери для мотоциклів, моторолерів, останній – транзитні номери для мотозасобів. Тип 7 – номери, виготовлені на індивідуальне замовлення;

      для військової техніки – тип 8,9, 10. Реквізити розташовані на чорній плитці;

      на транспорт, що належить дипломатичним представництвам, міжнародними організаціями встановлюється 4-й тип номерів. Числові та літерні позначення розміщені на повністю білій рамці;

      на ТЗ, що використовуються перевезення державних осіб, встановлюються номерні знаки 3-го типу.

Як правильно встановити номери на авто

Нерідко буває, що спеціального місця під номери на авто немає. Але це не означає, що їх треба розміщувати, де завгодно. При встановленні реєстраційних елементів треба спиратися на вимоги, а саме:

      реєстраційні авто номери розміщуються по осі симетрії транспортного засобу. Технічний стандарт дозволяє розташування попереду ліворуч від осі симетрії;

      задній реєстраційний елемент розміщується по осі симетрії автомобіля чи іншого транспортного засобу. Як і у випадку з переднім номером, допускається встановлення зліва від осі симетрії ТС.

 

Передні та задні номерні знаки розташовуються по осі симетрії або ліворуч від неї. Установка держ авто номерів справа – гарантія штрафу чи позбавлення прав. Якщо порушення відбувається вперше, автовласнику, швидше за все, випишуть штраф.

 

Є ще одна вимога до місця, де будуть номери. Це має бути плоска вертикальна прямокутна поверхня. Вибір повинен здійснюватись так, щоб поряд не було деталей, що закривають реєстраційні номерні знаки. Також номери мають бути чистими, а в нічний час доби мають підсвічуватись.

 

Важливо : У деяких транспортних засобах конструкція бампера дозволяє встановити номери скосу, тобто. вони будуть "дивитися" в асфальт. Цього не можна допускати, тому що такі номери вважаються неправильно встановленими, а стосовно власника транспортного засобу застосовується адміністративна відповідальність.

Як вибрати кріплення для авто номерів

Досить часто як кріпильні елементи використовують світловідбиваючі болти. До кріплень також висуваються вимоги. Відповідно до державного стандарту:

      для кріплення слід використовувати деталі, що мають колір знака. Дозволяється використовувати болти, гвинти зі світлим гальванічним покриттям;

      для розміщення державного авто номера можна використовувати рамку перевертень. Кріпильні елементи не повинні загороджувати реквізити номера авто. Усі написи, позначення має бути добре видно;

      номери не дозволяється закрити оргсклом та іншими конструкціями;

      свердління державних знаків також забороняється;

      якщо посадочні місця реєстраційного номера не збігаються з місцем монтажу, допускається здійснювати встановлення номера на авто за допомогою додаткових перехідних конструкцій . Але це можливо лише за умови дотримання умов ДСТУ.

 

Використовувати елементи кріплення зі світловідбиваючими деталями забороняється. Відповідно до КпАП України передбачається адміністративна відповідальність. Порушник зобов'язаний сплатити штраф. Закріплювати можна лише світлими гвинтами, болтами.

 

На багатьох сучасних транспортних засобах встановлено рамку, де держ автономери замикаються. Але для надійності краще скористатися додатковими елементами кріплення.

Поділитися:

Повернутися назад

Акції!