МВС анонсувало заміну українських водійських посвідчень
м. Київ, пр-т В. Лобановського, 150-В Пн-Пт: 8:00-19:00 Сб-Нд: 09:00-17:00 Автономери по всій Україні! Партнерам
Рус Укр
ООО СпецЗнак

Офіційний

Виробник

Державних

Номерних Знаків

Корзина
Швидкий дзвiнок
Корзина

Меню

Mobile menu icon
posvidchennya-vodiya-843x540.jpg

МВС анонсувало заміну українських водійських посвідчень

06.06.2023 12:52

МВС України опублікувало інформацію для всіх українських водіїв, яка стосується заміни (оновлення) деяких підкатегорій водійських посвідчень. Ключовою метою анонсованого обміну є дотримання діючих законодавчих норм (стандартів), а також оптимізація процедури видачі посвідчень.

Коли обмін є обов’язковим

Якщо водійське посвідчення має дворічний термін дії, воно підлягає заміни (ця норма починає діяти вже з наступної доби після сплину даного терміну). У випадках, коли для водійського документу не зазначений термін дії, вимогу щодо його заміни можна проігнорувати.

Який пакет документів потрібно надати для обміну

Законодавство, що регулює правові взаємовідносини на час воєнного стану, передбачає, що для отримання нового посвідчення водій надає тимчасовий документ (термін дії якого вичерпано), доповнений паспортом та ідентифікаційним податковим номером. Процедура дещо ускладнюється, якщо на водія, що використовував тимчасове посвідчення, протягом часу його дії було накладено щонайменше два штрафи. У такому випадку потрібно буде здавати іспит (теоретичну і практичну частини).

Питання щодо обов’язковості довідки про медобстеження

Особливості воєнного стану передбачають можливість отримання водійського посвідчення без попереднього оформлення медичної довідки. Ця норма суттєво спрощує процедуру та економить час.

Що буде, якщо користуватися простроченим посвідченням

Важливою є законодавча норма, що дозволяє використовувати прострочений документ до скасування воєнного стану. Таким чином, усі посвідчення мають юридичну силу незалежно від терміну їх дії.

Де отримати консультації

З метою запобігання будь-яких непорозумінь можна звернутися за консультаційною підтримкою до фахівців регіональних сервісних центрів, які роз’яснять, чи потрібно здійснювати заміну посвідчення з урахуванням поточних обставин.

Незважаючи на тимчасове послаблення вимог до учасників дорожнього руху, питання оновлення (заміни) посвідчень у передбачені законодавством терміни залишається актуальним. Щоб уникнути можливих складнощів, водіям рекомендується своєчасно ознайомлюватися з актуальними нормативними документами у цій сфері.

Також слід зазначити, що керівництво Міністерства готує суттєві зміни, які торкнуться процедури отримання посвідчення водія, хоча конкретні терміни не називаються. Реформування обумовлене необхідністю спростити порядок складання іспитів та посилити ефективність заходів, спрямованих на підвищення прозорості та відповідальності проходження зазначеної процедури.

Дотримання затверджених правил обліку водійських посвідчень в Україні є запорукою безпеки дорожнього руху та обов’язковою умовою легального керування транспортними засобами для всіх без винятку громадян.

Поділитися:

Повернутися назад

Акції!