Оновлений порядок підготовки водіїв до іспиту
м. Київ, пр-т В. Лобановського, 150-В Пн-Пт: 8:00-19:00 Сб-Нд: 09:00-17:00 Автономери по всій Україні! Партнерам
Рус Укр
ООО СпецЗнак

Офіційний

Виробник

Державних

Номерних Знаків

Корзина
Швидкий дзвiнок
Корзина

Меню

Mobile menu icon
image.jpg

Оновлений порядок підготовки водіїв до іспиту: що змінилося?

02.08.2023 12:06

У липні 2023 року Верховна Рада України затвердила зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими, серед іншого, офіційно дозволяється готуватися до іспиту з теорії без відвідування автомобільних шкіл. Успішне складання цього іспиту є обов’язковою умовою отримання водійського посвідчення. Зазначені норми набувають чинності з 29 жовтня 2023 року.

Окрім цього, законодавчим актом запроваджено штрафи за недотримання порядку:

·                   приймання іспитів;

·                   підготовки водіїв, підвищення їх кваліфікації;

·                   державної акредитації навчальних закладів.

Адміністративна відповідальність (розміри штрафів)

Правопорушення з боку екзаменатора, інструктора або представника контролюючого органу карається штрафом у розмірі 8500-13600 гривень, що відповідає 500-800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ).

Відповідальність за порушення, допущені у ході навчання майбутніх водіїв

Штраф накладається у випадках, коли:

·                   підготовка (перепідготовка) водіїв здійснювалася особою без відповідного документа, що дозволяє займатися такою діяльністю;

·                   особи, що не складали або провалили теоретичний іспит, були допущені до водійської практики;

·                   під час практики був використаний транспорт, не обладнаний належним чином, як того вимагають ПДР;

·                   практична підготовка здійснювалася особою без водійського посвідчення.

Види порушень з боку фахівців СЦ МВС

За порушення під час акредитації і атестації автошкіл та їх фахівців посадова особа має сплатити штраф у розмірі 8500-17000 грн (500-1000 НМДГ).

За порушення при прийманні іспитів передбачено штраф у розмірі 17000-34000 грн (1000-2000 НМДГ).

Повторне скоєння зазначених правопорушень протягом 12 місяців карається штрафом у розмірі 34000-51000 грн (2000-3000 НМДГ), який доповнюється позбавленням права обіймати певні посади або займатися профільною діяльністю на протязі року.

Особливості самостійної підготовки до іспитів

Починаючи з 29 жовтня 2023 року, з’явиться можливість обирати методику оволодіння правилами дорожнього руху, основами будови транспортних засобів і навичками надання домедичної допомоги. Кандидати зможуть готуватися до теоретичного іспиту в автошколі (програма складається з 64 лекційних годин) або самостійно. На даний час наявність свідоцтва про проходження теоретичного курсу в автомобільній школі є однією з умов допуску до теоретичного іспиту в сервісних центрах МВС.

Після того, як зміни набудуть чинності, оволодіння теоретичними знаннями в автошколі перестане бути обов’язковим. Щоб пройти практичний етап навчання (кількість годин визначається категорією ТЗ), необхідно буде звернуться до одного з акредитованих навчальних закладів. Практика, як і зараз, буде проводитися інструкторами автошкіл з використанням модернізованих транспортних засобів. Навчання завершується внутрішнім практичним іспитом, після якого відповідний іспит складається в сервісному центрі МВС.

Норми, які не були змінені

У законі не передбачено внесення жодних змін стосовно законного способу отримання водійського посвідчення або розширення переліку відкритих категорій. У таких випадках потрібно звертатися до сервісних центрів МВС і складати відповідні іспити.

Залишається незмінним розмежування на теоретичну і практичну водійську підготовку. Практика розпочинається лише після успішного складання теоретичного іспиту в СЦ МВС. Таким чином, без офіційного підтвердження засвоєння правил дорожнього руху сідати за кермо (самостійно або з інструктором) не дозволяється.

Якщо під час підготовки до іспитів або після отримання водійського посвідчення виникла потреба у виготовленні спецзнаків або звичайних автономерів, Ви можете звернутися до досвідчених фахівців компанії «Спецзнак». Усього кілька хвилин – і Ваш новий автомобільний номер готовий.

Поділитися:

Повернутися назад

Акції!