Особливості обміну водійського посвідчення при зміні прізвища
м. Київ, пр-т В. Лобановського, 150-В Пн-Пт: 8:00-19:00 Сб-Нд: 09:00-17:00 Автономери по всій Україні! Партнерам
Рус Укр
ООО СпецЗнак

Офіційний

Виробник

Державних

Номерних Знаків

Корзина
Швидкий дзвiнок
Корзина

Меню

Mobile menu icon
obmin-na-sajt-400x275.jpg

Особливості обміну водійського посвідчення при зміні прізвища

08.09.2023 08:26

У відповідності до діючих норм, водії, які змінили ім’я, по батькові, прізвище або стать, мають протягом 10 діб з моменту отримання нового паспорта (документа, що посвідчує особу), обміняти старе водійське посвідчення на нове. Його заміна здійснюється безпосередньо у сервісному центрі МВС, до якого потрібно завітати особисто, через застосунок «Дія» або Електронний кабінет водія.

Процедура обміну в СЦ МВС

Водійські посвідчення, видані до 2013 року, не відображаються в Електронному кабінеті водія і в «Дії», тому для їх заміни необхідно відвідати сервісний центр МВС. Документи, які знадобляться для обміну (окрім посвідчення водія):

·                   Паспорт  громадянина України або ID-картка (за відсутності інформації про місце проживання необхідно додатково оформити відповідну довідку);

·                   довідка про присвоєння ІПН;

·                   документ, що є підставою для обміну водійського посвідчення (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу, яке підтверджує зміну прізвища).

Окрім цього, процедура передбачає оформлення довідки про проходження медичного огляду (вона не є обов’язковою під час дії воєнного стану).

Порядок обміну водійського посвідчення онлайн

Для обміну посвідчення через Електронний кабінет водія необхідно авторизуватися у цьому онлайн-сервісі, заповнити обов’язкові поля, завантажити скан-копії  (фото) паспорта і документа, який підтверджує зміну особистих даних, та оплатити послугу (бланк – 270 грн., логістичні витрати – 294 грн.).

Термін опрацювання заявки становить три робочих дні (без урахування логістики). Замовлене посвідчення доставляється кур’єром або Укрпоштою. Також оновлений документ можна отримати особисто у сервісному центрі МВС.

Якщо водій обрав процедуру отримання електронного посвідчення через «Дію», воно буде відображатися у застосунку без видачі пластикового бланку. За рахунок цього зменшується вартість послуги (26 грн.).

МВС не рекомендує порушувати передбачені законодавством терміни обміну водійських посвідчень і пропонує обрати найбільш зручний із трьох описаних алгоритмів. Консультаційна підтримка здійснюється фахівцями СЦ МВС у телефонному режимі. Актуальну інформацію також можна переглянути на офіційному сайті відомства або сторінках соціальних мереж.

Нагадуємо, що у будь-який момент часу Ви замовити виготовлення дублікатів автономерів, або замовити індивідуальний номер у нашій компанії «Спецзнак». Дублікати автомобільних номерів державного зразка доставляються по Києву та Україні.

Поділитися:

Повернутися назад

Акції!